Anpassningsbar kontorslokal – 330 kvm på Von Utfallsgatan 1
Lokalens egenskaper:
Nu finns möjlighet att hyra en trevlig och flexibel kontorslokal om cirka 330 kvm på Von Utfallsgatan 1 i Göteborg. Lokalen ligger högst upp i byggnaden och har fönster i fyra väderstreck, vilket ger ett fantastiskt ljusinsläpp under hela dagen och skapar en trivsam arbetsmiljö.
Lokalen kan anpassas efter verksamhetens behov och erbjuder både öppna ytor och separata kontors- och konferensrum. Läget högst upp i byggnaden ger en lugn miljö med god överblick över omgivningen. Fastigheten är en del av Lokomotivet, ett område med historisk karaktär som tidigare utgjorde Sävenäs Lokstation under 1920-talet.
Område:
Gamlestaden är ett spännande och växande område med blandad bebyggelse – bostäder, kontor och samhällsfunktioner. Här finns flera större företag, bland annat SKF, Flexlink, Green Cargo och Mölnlycke Health Care. Området utvecklas successivt till moderna kontorsmiljöer där den historiska identiteten är en naturlig del av arbetsmiljön.
Kommunikationer:
God tillgång till allmänna kommunikationer samt bil. Nya Gamlestadens torg byggs upp och blir en av Göteborgs stora knytpunkter. Parkeringsmöjligheter finns utanför porten, och området är lättillgängligt för både bil, buss, tåg samt gång och cykel.
Snabbfakta:
• Lokal om ca 330 m²
• Anpassningsbar planlösning – öppna ytor och kontors-/konferensrum
• Nyrenoverad (2018)
• Kök/pentry, dusch, WC & RWC
• Besöks- och kundparkering samt elbilsplatser
• Konferens- och serverrum
• Skyltfönster och skyltläge
Har ni frågor eller vill ni boka tid för en visning? Välkommen att kontakta oss på 031-3504900 eller hej@loqalo.se
Du har nu 20 lokaler sparade, vilket är maxantalet.
Visa lokalerVisa hyra - helt kostnadsfritt
Som användare kan du favoritmarkera och spara lokaler i listor och få en tydlig överblick. Du får hyra för varje lokal och personlig hjälp och rådgivning.
Du kan läsa mer här
Spara en lokal
Skapa en lista och fråga efter alla hyror samtidigt eller bli användare så sparar du listan och ser hyrorna online.
Du har nu 20 lokaler sparade, vilket är maxantalet.

