Lager & förråd i Sannegården/Eriksberg – flexibla ytor 10–100 kvm
Lokalens egenskaper:
Behöver du mer plats? Nu finns möjlighet att hyra lager- och förrådsutrymmen i Sannegården med ytor från 14 till 100 kvm. Lokalerna består av enskilda förrådsutrymmen och passar perfekt för dig som är småföretagare i behov av ett smidigt lager, eller för dig som är privatperson som behöver extra förvaring.
Fastigheten är en kontorsfastighet med många möjligheter och erbjuder en enkel och trygg lösning med lättillgängliga ytor.
Tillträde: omgående.
Område:
Lokalerna ligger i Sannegården/Eriksberg, ett av Göteborgs mest attraktiva och levande områden där historisk varvsmiljö möter modern stadspuls. Här finns vackra promenadstråk längs vattnet, restauranger, caféer och populära mötesplatser som skapar en trivsam miljö året runt.
Serviceutbudet är mycket bra med närhet till både butiker och hälsotjänster. På Hamnpromenaden i Eriksberg, som nås på bara några minuter, finns ett stort urval av restauranger och caféer. I en grannfastighet finns även Nordic Wellness.
Kommunikationer:
Kommunikationerna är smidiga med både buss och färja. Busslinjerna 16, 19, 21 och 99 tar dig enkelt till Sörhallstorget från olika delar av staden, med en restid från Nordstan på cirka 14 minuter.
Från Eriksbergs färjeläge når du centrala Göteborg via en snabb och bekväm båttur, vilket gör området lättillgängligt både för företag och privatpersoner.
Parkering:
• Parkering finns i anslutning till fastigheten
• Ett fåtal garageplatser finns, och i området finns möjlighet att teckna tillståndsparkering
Snabbfakta:
• Förråd/lager i Sannegården/Eriksberg
• Ytor från 10–100 kvm
• Enskilda förrådsutrymmen
• Passar både företag och privatpersoner
• Tillträde omgående
• Nära restauranger och service vid Hamnpromenaden
• Goda kommunikationer med buss och färja
• Parkering finns i området
Har ni frågor eller vill ni boka tid för en visning?
Välkommen att kontakta oss på 031-3504900 eller hej@loqalo.se!
Du har nu 20 lokaler sparade, vilket är maxantalet.
Visa lokalerVisa hyra - helt kostnadsfritt
Som användare kan du favoritmarkera och spara lokaler i listor och få en tydlig överblick. Du får hyra för varje lokal och personlig hjälp och rådgivning.
Du kan läsa mer här
Spara en lokal
Skapa en lista och fråga efter alla hyror samtidigt eller bli användare så sparar du listan och ser hyrorna online.
Du har nu 20 lokaler sparade, vilket är maxantalet.

