Charmigt kontor på två plan i Glashuset, Sävedalen
Lokalens egenskaper:
Nu finns möjlighet att hyra en trevlig och flexibel kontorslokal om cirka 88 kvm i nyrenoverade Glashuset i Sävedalen. Lokalen är fördelad över två plan och erbjuder en ljus och trivsam arbetsmiljö.
På entréplanet möts du av en välkomnande yta med pentry och plats för paus eller informella möten. Här finns även två kontorsrum som passar både för enskilt arbete och samarbete. Övre plan nås via en spiraltrappa och erbjuder ytterligare ytor som kan anpassas efter verksamhetens behov, exempelvis för arbetsplatser, projektarbete eller förvaring.
Lokalen ger goda möjligheter att skapa en funktionell och representativ arbetsplats.
Område:
Fastigheten är belägen i Sävedalen, strax utanför Göteborg, med närhet till både service och handel. I området finns butiker, restauranger och caféer samt Allum köpcentrum på kort avstånd.
Omgivningen erbjuder även grönområden som bidrar till en trivsam arbetsmiljö.
Kommunikationer:
Mycket god tillgänglighet med närhet till E20, vilket ger smidig access till både Göteborg och Partille.
Goda bussförbindelser gör det enkelt att pendla kollektivt.
Snabbfakta:
• Kontorslokal om ca 88 m²
• Fördelad på två plan
• 2 kontorsrum
• Flexibelt övre plan
• Pentry
• Spiraltrappa
• Goda parkeringsmöjligheter
• Närhet till service och handel
Har ni frågor eller vill ni boka tid för en visning?
Välkommen att kontakta oss på 031-3504900 eller hej@loqalo.se
Du har nu 20 lokaler sparade, vilket är maxantalet.
Visa lokalerVisa hyra - helt kostnadsfritt
Som användare kan du favoritmarkera och spara lokaler i listor och få en tydlig överblick. Du får hyra för varje lokal och personlig hjälp och rådgivning.
Du kan läsa mer här
Spara en lokal
Skapa en lista och fråga efter alla hyror samtidigt eller bli användare så sparar du listan och ser hyrorna online.
Du har nu 20 lokaler sparade, vilket är maxantalet.

