Kontorslokaler vid Gamlestadens Fabriker – Kreativitet och innovation i Plisseringen

Här kan vi snart erbjuda kontorslokaler från 550 kvm upp till 7560 kvm i Plisseringen, Gamlestadens Fabriker. Plisseringen blir ett nav för kreativitet och innovation, med stora öppna kontorsytor samt restauranger, café, showroom och butik som vetter mot det nya torget. Lokalerna kopplas samman med Utforskaren via inglasade broar, som skapar ljusa mötes- och avkopplingsytor.

Plisseringen byggs med hållbarhet i fokus, med en fasad av återvunnen aluminium, hybridstomme och återbrukat tegel i sockelvåningen. Taket är designat för att solcellspaneler ska få optimal vinkel och lutning.

Har ni frågor eller vill veta mer om detta projekt?
Välkommen att kontakta oss på 031-350 49 00 eller hej@loqalo.se

Storlek
550 - 7560 m²
Typ av lokal
Kontor
Adress
Gamlestadsvägen 2 , Göteborg
Våningsplan
7
Område
Gamlestaden, Östra Göteborg
Se hyresnivåer

Du har nu 20 lokaler sparade, vilket är maxantalet.

Visa lokaler

Visa hyra - helt kostnadsfritt

Som användare kan du favoritmarkera och spara lokaler i listor och få en tydlig överblick. Du får hyra för varje lokal och personlig hjälp och rådgivning.

Du kan läsa mer här

Fyll i för att se hyror och få bevakning på nya matchande lokaler

Ett fel uppstod

Du verkar redan vara medlem, Logga in här. Eller kontakta oss via hej@loqalo.se för att få dina inloggningsuppgifter.

Ett fel uppstod

Försök igen eller kontakta oss via hej@loqalo.se för att få hjälp.

Tack, vi återkommer snart!

Spara en lokal

Skapa en lista och fråga efter alla hyror samtidigt eller bli användare så sparar du listan och ser hyrorna online.

Du har nu 20 lokaler sparade, vilket är maxantalet.

Lokalen har lagts till i din lista! Kika under hjärtat upp till höger.

Visa listan Fortsätt

Gamlestadsvägen 2

Till lokal

Gamlestaden, Göteborg

Typ av lokal
Kontor
Storlek
550 - 7560 m²
Våningsplan
7