Välkommen till Gamlestadsvägen 2!
Här kan vi nu erbjuda där Göteborg en gång föddes. Gamlestadens Fabriker utvecklas till Göteborgs nya kreativa centrum och här hittar du redan etablerade institutioner som Tillskärarakademin och landets största design- och vintagemarknad, FORUM. Utforskaren erbjuder ett unikt interiört koncept med industriell atmosfär och möjlighet att påverka materialval. Varje våningsplan har balkong mot torget i nordväst och en takterrass. Tillsammans med butiker, livsmedelsbutik och parkeringshus med elbilsladdning blir Utforskaren områdets servicenav och ansikte mot söder.
Med endast 6 minuters avstånd från Centralstationen är det enkelt att ta sig hit med kollektivtrafik eller cykel, med gott om parkering och laddplatser för elbilar tillgängliga.
Har ni frågor eller vill veta mer om detta projekt?
Välkommen att kontakta oss på 031-350 49 00 eller hej@loqalo.se
Du har nu 20 lokaler sparade, vilket är maxantalet.
Visa lokalerVisa hyra - helt kostnadsfritt
Som användare kan du favoritmarkera och spara lokaler i listor och få en tydlig överblick. Du får hyra för varje lokal och personlig hjälp och rådgivning.
Du kan läsa mer här
Spara en lokal
Skapa en lista och fråga efter alla hyror samtidigt eller bli användare så sparar du listan och ser hyrorna online.
Du har nu 20 lokaler sparade, vilket är maxantalet.

