Ljus kontorslokal med takterrass i attraktiva Gårda
Lokalens egenskaper
Nu finns möjlighet att hyra en trevlig kontorslokal om cirka 203 kvm på Fabriksgatan i Gårda. Lokalen är belägen högst upp i huset på våning fem och erbjuder en effektiv kontorsmiljö med plats för upp till cirka 12 arbetsplatser.
En av lokalens stora fördelar är den takterrass som ligger i direkt anslutning till kontoret. Här finns möjlighet till pauser, informella möten eller en stunds avkoppling under arbetsdagen.
Fastigheten erbjuder flera bekvämligheter såsom hiss, cykelförvaring, varmgarage och möjlighet till elbilsladdning. För verksamheter som behöver extra yta finns även möjlighet att hyra lager eller förråd i byggnaden.
Område
Gårda är ett centralt och växande företagsområde i Göteborg med ett stort utbud av restauranger och service. I närområdet finns fler än tio restauranger, gym samt flera konferensanläggningar.
Närheten till stadskärnan gör området attraktivt för företag som vill ha ett centralt läge men samtidigt god tillgänglighet med bil.
Kommunikationer
Kommunikationerna är mycket goda med busshållplats endast cirka 100 meter från fastigheten. Centralstationen ligger cirka 1,5 km bort och nås snabbt både med kollektivtrafik, cykel eller bil. E6 mot Oslo och Malmö ligger också nära till hands.
Snabbfakta
• Kontorslokal om ca 203 m²
• Våningsplan 5
• Kapacitet upp till ca 12 arbetsplatser
• Takterrass i direkt anslutning till lokalen
• Hiss i fastigheten
• Komfortkyla och fjärrvärme
• Cykelförvaring inomhus
• Möjlighet till elbilsladdning
• Varmgarage i fastigheten
• Besöksparkering
• Lager/förråd finns att hyra
Har ni frågor eller vill ni boka tid för en visning?
Välkommen att kontakta oss på 031-3504900 eller hej@loqalo.se
Du har nu 20 lokaler sparade, vilket är maxantalet.
Visa lokalerVisa hyra - helt kostnadsfritt
Som användare kan du favoritmarkera och spara lokaler i listor och få en tydlig överblick. Du får hyra för varje lokal och personlig hjälp och rådgivning.
Du kan läsa mer här
Spara en lokal
Skapa en lista och fråga efter alla hyror samtidigt eller bli användare så sparar du listan och ser hyrorna online.
Du har nu 20 lokaler sparade, vilket är maxantalet.

