Välkommen till Britta Sahlgrens gata 8!

Här finns nu en yteffektiv lokal om 1070 kvm, belägen ett plan upp i fastigheten. Den öppna planlösningen med pelarkonstruktion ger flexibilitet och mångsidighet, och lokalen är anpassningsbar för både lager- och industriändamål. En praktisk lagerhiss med kapacitet på 4 ton underlättar hantering av varor, och det finns även tillgång till en gemensam lastkaj.

Området Högsbo-Sisjön har utvecklats till Nordens största företagsområde med över 1000 företag. Du kommer att ha närhet till både Frölunda Torg och Mölndals centrum, vilket ger en bekväm omgivning för din verksamhet. Den strategiska placeringen erbjuder även närhet till stora trafikleder, vilket gör området mycket attraktivt för en mängd olika branscher.

Har ni frågor eller vill boka tid för visning? Välkomna att kontakta oss på 031-350 49 00 eller hej@loqalo.se.

Storlek
1070 m²
Typ av lokal
Lager/Logistik/Industri
Adress
Britta Sahlgrens gata 8 , Göteborg
Våningsplan
2
Område
Högsbo, Södra Göteborg
Se hyresnivåer

Du har nu 20 lokaler sparade, vilket är maxantalet.

Visa lokaler

Visa hyra - helt kostnadsfritt

Som användare kan du favoritmarkera och spara lokaler i listor och få en tydlig överblick. Du får hyra för varje lokal och personlig hjälp och rådgivning.

Du kan läsa mer här

Fyll i för att se hyror och få bevakning på nya matchande lokaler

Ett fel uppstod

Du verkar redan vara medlem, Logga in här. Eller kontakta oss via hej@loqalo.se för att få dina inloggningsuppgifter.

Ett fel uppstod

Försök igen eller kontakta oss via hej@loqalo.se för att få hjälp.

Tack, vi återkommer snart!

Spara en lokal

Skapa en lista och fråga efter alla hyror samtidigt eller bli användare så sparar du listan och ser hyrorna online.

Du har nu 20 lokaler sparade, vilket är maxantalet.

Lokalen har lagts till i din lista! Kika under hjärtat upp till höger.

Visa listan Fortsätt

Britta Sahlgrens gata 8

Till lokal

Högsbo, Göteborg

Typ av lokal
Lager/Logistik/Industri
Storlek
1070 m²
Våningsplan
2