Enklare lagerlokal om 180 kvm i Högsbo industriområde
Lokalens egenskaper:
Nu finns möjlighet att hyra en enklare lagerlokal om cirka 180 kvm i Högsbo industriområde. Lokalen är belägen i markplan och erbjuder en öppen och lättdisponerad lageryta som passar för enklare lagerhållning eller verksamhet med behov av praktiska ytor.
Tillgång till lokalen sker via gemensam lastintag och port, vilket ger smidiga logistiska förutsättningar. Lokalen är ett kostnadseffektivt alternativ för företag som söker funktionella lagerutrymmen i ett strategiskt läge.
Område:
Fastigheten är belägen i Högsbo-Sisjön industriområde i sydvästra Göteborg – ett av Nordens största företagsområden med över 1 000 verksamheter. Området är mycket attraktivt tack vare sitt centrala läge och närhet till stora trafikleder samt handelsområden som Frölunda Torg och Mölndals centrum.
Kommunikationer:
Kommunikationerna är mycket goda med snabb anslutning till Dag Hammarskjöldsleden, vilket ger smidig tillgång till övriga delar av regionen.
Kollektivtrafiken är väl utbyggd med busshållplats precis utanför fastigheten. Härifrån går bussar med regelbundna avgångar mot centrala Göteborg och Göteborgs Centralstation.
Parkering:
Parkering finns i anslutning till fastigheten.
Närservice:
Serviceutbudet i området är mycket stort. Här finns dagligvaruhandel, restauranger, gym, bank samt närhet till större handelsplatser, vilket gör det enkelt att kombinera arbete med service och ärenden.
Snabbfakta:
Yta: ca 180 kvm
Våningsplan: 1 (markplan)
Öppen lageryta
Gemensam lastintag och port
Parkering i anslutning
Läge: Högsbo industriområde, Göteborg
Har ni frågor eller vill ni boka tid för en visning? Välkommen att kontakta oss på 031-3504900 eller hej@loqalo.se!
Du har nu 20 lokaler sparade, vilket är maxantalet.
Visa lokalerVisa hyra - helt kostnadsfritt
Som användare kan du favoritmarkera och spara lokaler i listor och få en tydlig överblick. Du får hyra för varje lokal och personlig hjälp och rådgivning.
Du kan läsa mer här
Spara en lokal
Skapa en lista och fråga efter alla hyror samtidigt eller bli användare så sparar du listan och ser hyrorna online.
Du har nu 20 lokaler sparade, vilket är maxantalet.

